lesaratt

بایگانی

و گذشت ...

يكشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۲، ۰۶:۰۰ ق.ظ

و گذشت ...

این بار نه به میل ما! اگر بحث برد و باخت باشد، ما باختیم، گر چه که می گویند همه‌‌ی ما مردم در  این انتخابات پیروزیم، رئیس جهور انتخاب شد، رئیس جمهوری که انتخاب من نبود! اما انتخاب هجده میلیون و ششصد و سیزده هزار و سیصد و بیست و نُه نفر دیگر بود، انتخابات ایران پاک است، این را هاشمی هم گفت، همان جمله ای که 4 سال پیش نگفت! رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور من هم هست! من تمام تلاشم را کردم تا در انتخابم خام نظر سنجی ها نشوم، خام حرف های درگوشی هم! من رایم را نه به شخص، بلکه به گفتمان دادم، رای دادم تا باشم، رای دادم تا این جا کوفه نشود، رای دادم تا اشک در چهره سید حلقه نزند، رای دادم تا علی مظلوم نشود، رای من رای به نظام بود، رای به ایران اسلامی، رای به ایران اسلامی زیر نظر ولایت مطلقه فقیه! اما آن شخص که فکر می‌ کردم سرباز ولایت است، رای نیاورد، حتی آن یکی شخص دیگر!

تا این جا هیچ، از این به بعد نوشتنش سخت است، سخت است بگویم به خودمان باختیم، به چند دستگی هامان، به بد اخلاقی ها، اصلا چرا توقع داشتیم باز هم مردم به جریانی رای بدهند که بین نماینده مجلسش و رئیس جمهورش حرفهایی رد و بدل می شود که در یک نزاع خیابانی هم نمی شنویم؟! چرا به جریانی رای بدهند که امثال مطهری ها و توکلی ها از آن دم می زنند، اما حتی اصول اولیه اش را هم رعایت نمی کنند؟!

کاش اسم نیاورم، اما نمی شود، خار می شود در گلو! حتی برای من که نه سیاسی هستم و نه سیاسی نویس!

جناب احمدی نژاد، جناب لاریجانی، کابینه دولت، نمایندگان مجلس، برادران الف و رجا!  ما مسئولیم، از من هیچ تا شمای مسئول، مسئولیم در برابر یک انقلاب! مسئولیم به خاطر اعمالی که پای گفتمانمان نوشته شد! هر یک به نوبه خود، حتی سوپــر مارکت سر کوچه مان هم مسئول است، او  ریش می گذارد، نماز می خواند، دم از انقلاب می زند، به خیال خودش هم انسان تمام عیار مذهبی و حامی ولایت و اسلام است، اما اجناسش را به قیمت روز می فروشد، نه به قیمت خرید! مسئولیم در برابر ذرة المثقال ها! مسئولیم در برابر موضع گیری های سیاسی ناحق! تهمت ها! تخریب ها! دو جبهه شدن در زمانی که اتحاد لازم بود! هر کس به قدر خود، من ِ کوچک شک ندارم که مسئولم و باید جوابش را پس دهم! شمای ِ بزرگ را نمی دانم!

جناب احمدی نژاد ، رئیس جمهور زحمتکش و خدمتگذارم، دوستم می‌گفت: چه شد آن رئیس جمهوری که سرباز ولایت خطابش می‌کردی؟! چه شد که بعد از انتخابات هشتادو هشت، بعد از آن حمایت عظیم مردمی، سیزده روز حرف سید را زمین گذاشت! چه می توانم بگویم! منی که تمام خودم را خرج تو کردم؟!

اشتباهمان همین بود دیگر؛ شخص را به جای گفتمان بزرگ کردیم، شخص را آن چنان بزرگ کردیم که وقتی زمین خورد، همه‌مان را زمین زد، امسال خواستیم این اشتباه را نکنیم، گفتمان را مطرح کردیم، از گفتمان دفاع کردیم، شخص را با گفتمان تطبیق دادیم، نه گفتمان را به شخص! اما زمین خوردنمان با شما باعث بی اعتمادی شد! کاندیدای گفتمان را به شما نسبت می دادند! جناب احمدی نژاد من بابت تمام زحمت ها و خدمت های بزرگتان در این 8 سال ممنوم! شما هنوز برایم شخصی بزرگ هستید با کارهای بزرگ. اما بدانید در برابر گفتمان مسئولید، باید پاسخ دهید، نه فقط شما بلکه تمام مسئولینی که نتوانستند پایبند اصول اسلامی باشند!

ما به اخلاق خودمان باختیم، به سلب اعتماد ها! به بازی بچه گانه! ما خودمان باعث شدیم مهره های سوخته دوباره پا بگیرند، خودمان باعث شدیم فریاد زندانی سیاسی آزاد باید گردد به گوشمان برسد، خودمان کردیم، فقط خودمان، و چه هوشیار بود آن مرد! شاید هم نامرد!

بگذریم!

رئیس جمهور جدید انتخاب من نبود، اما اینک رئیس جمهور من هم هست! تمکین و حمایت از رئیس جهور قانونی وظیفه همه ماست! رای ها یعنی تایید نظام، تایید ولایت فقیه! یعنی این که کسی رای در صندوق بیاندازد و نظام را با ولایتش قبول نداشته باشد تناقض دارد!

تمکین و حمایت وظیفه هست! اما خدا نکند دیگر شخصی بخواهد از حدود و خط قرمز رهبری عبور کند، خدا نکند شخصی بخواهد باز هم خون به دل سید کند، چه رئیس جمهور باشد، چه نماینده مجلس و چه همکلاسیم!

من دیگر نمی توانم اشک را در چشم سید ببینم، نمی توانم مظلومیتش را ببینم!

قسم به بغض نشسته در گلو ، قسم به اشک یک مرد، قسم به چروک صورت مادرم، حسینی خون می دهم تا رهبرم همچون امام حسن خار در گلو نباشد!

با قلمم، با مالم و  با جان نا چیزم!

ولله!

 

پی نوشت: می‌توان ده برابر این پاراگرافی که برای جناب احمدی نژاد نوشته شد، خطاب به  لاریجانی، توکلی، مطهری؛ و حتی خود من و شما نوشت، اما چه سود! این متن فوقش توسط 10 نفر هم خوانده شود، هیچ وقت دست رئیس جمهور و دیگران نمی رسد، اما حرف دلم هست، فکر می کردم اگر بنویسم بغضم خالی می شود، اما نشد!

این متن رو دوباره نمیخونم و ویرایش هم نمیکنم! اگر غلط املایی و ادبیاتی بود شرمنده، اگر بزرگ تر از دهنم هم حرف زدم شرمنده، اگر شما محتوای متن رو قبول ندارید شرمنده!

شرمنده که برای رهبر سرباز خوبی نبودم و نیستم! تنها ادعا می کنم محبش هستم نه پیرو و شیعه اش!

 

 

 • lesaratt

نظرات (۲۴)

 • دریای آرامش
 • سلام

  متشکرم از حضور گرمتون

  الان درست کردم لینک رو...

 • امید رجایی
 • سلام برادر. استفاده کردیم ....
  پاسخ:
  پدر!
 • آرمان نگار
 • سلام. خوب بود. اصولگرایان مدعی اشتباه کردند نه کسانی که برای زنده نگه داشتن گفتمان ناب اسلامی حتی اختلاف کردند.
  پاسخ:
  موافقم
 • م.مشفقیان
 • بسم الله
  به روزم با:
  «چرا شکست خوردیم؟»
  nedaye-andisheh.blogfa.com

   بروز کردن وبلاگتون رفت تا انتخابات بعدی؟

  منتظریم دوباره قلم بزنید

  پاسخ:
  اراجیف من آنقدر هم خواندنی نیست که شما منتظر بمانید.
  همه چیز به زاویه می رود! کار خر از کار الله شد به در...

  هضمش سنگین بود..هست ولی با این اروم میشیم:
  عسی أن تکرهو شیا و هو خیر لکم
  و عسی أن تحبوا شیا و هو شرلکم
   ولله یعلم و أنتم لا تعلمون"
  قبول ، ما مسئولیم...
  عالی بود،حرف دل خیلی از بچه مذهبی ها..
  سلام زیبا بودممنون که لینک دادید

  سلام مثل همیشه مطالبتان به دل می نشیند.

  گذشت اما قرار نیست اتفاقات قبلی تکرار شود یا تمام اتفاقات بد را در ذهن ترسیم کنیم،حال کار ما سخت تر شده.فقط امیدوارم  بافته های قبلی رشته نشود.

  ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة الا تخافوا و لا تحزنوا

  پاسخ:
  لطف دارید
  عالی بود به دلم نشست . در ضمن بدان : این نیز بگذرد!
  پاسخ:
  محل گذر است
 • سجاد علی پور
 •  اگر وقت شد این مطلب رو هم بخوان

   حوادث تلخ ، تجربه های بی مثال ، بیعت با هتاکان عاشورا

  پاسخ:
  خواندم برادرزاده
 • سچاد علی پور
 • سلام

   از چند دستگی خوردیم اما با عرض تاسف همه این ها بازی دشمن بود. ان شالله روی وبلاگ پست می‌شه که چرا 

    مردم همه دم به تله دادند و دقیقا از این مشکلات(اقتصاد و ...) همون نتیجه ای گرفتن که دشمن می‌خواست ، هر چه بیشتر مشخص می‌شد که طیف کاندیدا کدوم طرفه رای همین اقا که الان به قول بعضی رفقا رئیس جمهور همه است بیشتر می‌شد دیگه فکر نمی‌کنن نقطه اخر انتخاب یک چنین طیف معلوم الحالی نقطه اخرش چی هست و پشت مرزها نمی‌مونه ،یعنی مردم باید حتما بکشن ، ازمون و خطا سر به سنگ که خورد دور ولایت جمع شن  غصه نخور   با 76قابل مقایسه نیست

     یا حق

  پاسخ:
  قطعا 76 ها دیگر اتفاق نخواهند افتاد! مطمئنم!
 • ابراهیم علی پور
 • این نظر سید جلیل خصوصی ارسال شده بود، اما بد نیست همه بخوانند:

   سلام و عرض ادب . 

  ناراحت نباش . ما مامور به وظیفه و خود شناسی هستیم . یا ایها الذین امنوا علیکم انفسکم . .... شیعه وظیفه شناس است نه نتیجه شناس . گاهی خدا در سختی ها گشایش ها را قرار می دهد . ان مع العسر یسرا . .................................. اما ....................

  امام حسین علیه السّلام فرمودند:

  اِنَّ النّاسَ عَبیدُ الدُّنْیا وَ الدِّینُ لَعْقٌ عَلى اَلْسِنَتِهِمْ یَحوطونَهُ ما دَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَاِذا مُحِّصوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّیّانونَ؛
  به راستى که مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آنهاست، تا جایى که دین وسیله زندگى آنهاست، دین دارند و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم مى شوند.
  تحف العقول، ص 245 .
  دوستتان دارم .

  ناراحت نیستم که انتخابم رای نیاورد، خوشحالم از خوشحالی مردم، خوشحالم ازخوشحالی 18 میلیون نفر و بلکه بیشتر، اما امروز دوستم می گفت دیشب چادرش را از سرش کشیدند و گفتند دیگر دوره شما تمام شده، آقای روحانی چه کردی که طرفدارانت چنین اعتقادی دارند؟ دیشب با وحشت از پیاده رو ها رد میشدم و تا به خانه برسم ترس از هجوم ادم های خوشحالی که فریاد شادی سر داده بودند به من که چادر سرم بود، ولی من که از خوشحالی انها خوشحال بودم، آقای روحانی چه کردی که اینطور شناخته شدی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  پاسخ:
  تلخ است اما این ها را به پای رئیس جمهور نزنیم، باز هم یک عده می خواهد از فضا استفاده کنند! اما اینبار با فتنه فرق می کنند، مردم و نظام هوشیارترند!

  بگذاریم عیار رئیس جمهور منتخب در آزمون های بزرگتری سنجیده شود!
  سلام. خوب بود متن و فکر میکنم مردم اشتباه نکردند و در تمام این مدت خوب داشتند ما و صحبتها را ورانداز می کردند... آنها اشتباه نکردند. منظورم از مردم قاطبه مردم است نه طرفداران همیشگی این جریان. لذا خوشحالم. در ضمن فکر میکنم کاندیدای گفتمان نتوانست نشان دهد که ادامه جریان احمدی نژاد نیست یا باعث رشدی در این جریان خواهد شد. حرفهایش متعلق به 84 بود حتی از 88 هم عقب تر بود. با اینکه به روحانی رای ندادم اما احساسم این است که رای مردم با رای 76 به خاتمی متفاوت است. این بار مردم خواسته های اصیل تر و عمیق تری از ایشان دارند نه خواسته های حداقلی 76. به این دلیل نیز خوشحالم و مطمئنم ایشان نمی تواند دست از پا خطا کند.
  پاسخ:
  اولا ما همه مردمیم!  مردم هم اشتباه نکردند، انتخاب کردند!
  کاندیدای گفتمان نشان داد که از جنس احمدی نژاد نیست، و باز هم نشان می دهد برادر، این راه ادامه دارد!
  هم ما نتوانستیم گفتمان را به مردم شرح دهیم، هم بعضی نخواستند، تخریب که می دانید یعنی چه؟!

  بله، مردم خواستار تغییرند، و تغییر را در رای به حسن روحانی اصول گرای سنتی دیدند!
  چه می توان گفت...
  سلام
  متن رو که میخوندم همش یاد یه حرفی از حاج علیرضا رو منبر بودم:
  میگفت تو یه جایی که یه عده ای (توسخنرانی آدرس کاملتری میداد...) که تو جریانات بعد خرداد88 دور هم جمع شده بودند حرف از نزدیک شدن به بیت آقا رو مطرح کرده بودند یکی از میون خودشون گفته بود سراغ این سید نرید که طرفداراش دیوونه اند.

  همه اینها قبول

  حق است که ما بجای گفتمان فرد را بزرگ کردیم

  حق است که مردم بدبین شده اند وخسته

  حق است که ما اتحاد نداشتیم

  حق گفتید اما..

  اگر برای این مردم غم دل رهبرمان مهم بود

  اگر برای این مردم اشک چشم سیدمان مهم بود

  اگر برای این مردم خون دل خوردن اماممان مهم بود

  اگر برای این مردم انقلاب مهم بود

  رایشان این نبود..

  ای کاش میشد خودم را در خانه حبس می کردم تا چشمم به چشم این نامردمان کوفی صفت نیفتد...

  قبول

  وظیفه ما تمکین است

  امر رهبرم را روی چشم میگذارم.

  اما این طایفه بداند، اتفاقات 76 به بعد تکرار نخواهد شد.حتی اگر در کل مملکت 3 میلیون نفر باشیم.

  قسم به اشک اماممان که با کوچکترین خطا و پررویی انتقام این اشک ها و این غصه ها و این روزها را خواهیم گرفت.

   

  پاسخ:
  رای به روحانی هم رای به رهبری بود! اما به سبکی دیگر، با سلیقه ای دیگر، 9 دی ها به پشتیبانی رهبری ست نه ریاست جمهوری، خیالتان راحت!
  حرفهایم برای حال نیست، اما خط و نشان آینده است!
  برای مردم هنوز هم اشک چشم سید ارزش است، خیالتان راحت! هر رای، رای به ولایت است! به انقلاب اسلامی!

  پس خوب که نمی شود خود را در خانه حبس کرد! من که نمیخاهم در خانه حبس شوم، من حامی رئیس جمهور منتخب مردم خواهم بود تا زمانی که او زیر سایه ولایت باشد!
  نه  تنها رئیس جمهور، بلکه هر احد دیگری!

  حرفایتان را قبول دارم

  ما باختیم چون اتحاد نداشتیم

  ما باختیم اما ساکت نمینشینیم وای به ان روزی که روحانی و و رفسنجانی و امثال اینها بخواهند پایشان را از گلیمشان دراز تر کنند

  پاسخ:
  هر شخصی تا زیر سایه ولایت فعالیت کند، قبولش داریم،  از سایه رهبری خارج که شد نه!
  به لیستتان حتی سعید ها و محمود ها می توانند اضافه شود!

  در جلسه امروز سعید جلیلی با اعضای ستاد انتخاباتی حرف های شنیدنی رد و بدل شد!
   
  بخوانید: http://www.drjalily.com/archives/10438

  باسلام . حرف از دل برامد و بر دل نشست . بسیاری از مطالبی که فرمودید را قبول دارم .مردم اگر دردشان فقط اقتصاد بود به اقای رضایی یا قالیباف رای می دادند اما نشان دادند مردم از نفاق و بی صداقتی و بداخلاقی خسته شده اند . انشاله در اینده نزدیک بروز خواهم کرد . استفاده کردیم ...

  سلام

  و گذشت ...

  و آنچه باقی می ماند ما هستیم

  ...

  و سید علی

  و ما می مانیم و سید علی

  هاشمی ها و خاتمی ها و احمدی نژادها و ... رفتی هستند

  پس بمان

  با تمام اعتقادات و احساسات پاکت بمان

  و بدان تا سید علی هست

  غمی نیست

  اگر ما هم باشیم ...

  سلام اخوی. ما که خواندیم....

  پاسخ:
  با ما هم سید مهدی!؟
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">